Computer memory AOOSTAR NAS R7 (AMD Ryzen 7)
The memory increases the RAM memory of AOOSTAR NAS R7 (AMD Ryzen 7) by 16GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This memory suits perfectly to your AOOSTAR NAS storage/NAS.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | AOOSTAR |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | AOOSTAR NAS |
| Device series | NAS R series |
| Device name | NAS R7 (AMD Ryzen 7) |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
Order info
| Item number | SP554644 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169236961 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with AOOSTAR NAS R7 (AMD Ryzen 7) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about AOOSTAR NAS R7 (AMD Ryzen 7)
Login