Computer memory HP ZBook Firefly 14 G8 (without Nvidia graphics card)
16GB memory for HP ZBook Firefly 14 G8 (without Nvidia graphics card). The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | HP |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | HP ZBook Firefly |
| Device series | ZBook Firefly 14 series |
| Device name | ZBook Firefly 14 G8 (ohne Nvidia Grafikkarte) |
| Memory ex works | 16GB (1x16GB) |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Attention!
Only units without a built-in Nvidia graphics card have 2 memory slots. If a separate graphics card is installed in the device, all memory modules are soldered. An extension is then no longer possible. |
Order info
| Item number | SP376875 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578400330 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with HP ZBook Firefly 14 G8 (ohne Nvidia Grafikkarte) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about HP ZBook Firefly 14 G8 (without Nvidia graphics card)
Login