Memory for desktop Lenovo A100 (F0J6)
The memory increases the RAM memory of Lenovo A100 (F0J6) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo desktop A... |
| Device series | desktop A... 100 series |
| Device name | A100 (F0J6) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 32GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: F0J6000MGE, F0J6000NGE, F0J6000PGE, F0J6000UFR, F0J6000VFR, F0J6001CFR, etc. |
Order info
| Item number | SP565202 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169353439 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo A100 (F0J6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo A100 (F0J6)
Login