Memory for desktop Lenovo AIO V30a-22IML (11FV)
The memory increases the RAM memory of Lenovo AIO V30a-22IML (11FV) by 16GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO V30a series |
| Device name | AIO V30a-22IML (11FV) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90845, 4X70Z90847 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11FV0000EE, 11FV0001EE, 11FV0001FN, 11FV0001UK, 11FV001JBL, 11FV001JCK, 11FV001JCR, 11FV001JEE, 11FV001JEU, 11FV001JFR, 11FV001JGE, 11FV001JHX, 11FV001JIX, 11FV001JMB, 11FV001JMD, 11FV001JMG, 11FV001JMH, 11FV001JPB, 11FV001JPG, 11FV001JRI, 11FV001JSP, 11FV001JTX, 11FV001JUK, 11FV001JZY, 11FV001KBL, 11FV001KCK, 11FV001KCR, 11FV001KEE, 11FV001KEU, 11FV001KFR, 11FV001KGE, 11FV001KHX, 11FV001KIX, 11FV001KMB, 11FV001KMD, 11FV001KMG, 11FV001KMH, 11FV001KPB, 11FV001KPG, 11FV001KRI, 11FV001KSP, 11FV001KTX, 11FV001KUK, 11FV001KZY, 11FV001LBL, 11FV001LCK, 11FV001LEE, 11FV001LEU, 11FV001LFN, 11FV001LFR, 11FV0036FN, 11FV0036FR, 11FV0036GE, 11FV0036HX, 11FV0036IX, 11FV0036MB, 11FV0036MD, 11FV0036MF, 11FV0036MG, 11FV0036MH, 11FV0036ML, 11FV0036MS, 11FV0036MX, 11FV0036MZ, 11FV0036NX, 11FV0036PB, 11FV0036PG, 11FV0036RI, 11FV0036SP, 11FV0036TX, 11FV0036UK, 11FV0037BL, 11FV0037CK, 11FV0037CR, 11FV0037EE, 11FV0037EU, 11FV0037FN, 11FV0037FR, 11FV0037GE, 11FV0037HX, 11FV0037IX, 11FV0037MB, 11FV0037MD, 11FV0037MF, 11FV0037MG, 11FV0037MH, 11FV0037ML, 11FV0037MS, 11FV0037MX, 11FV0037MZ, 11FV0037NX, 11FV0037PB, 11FV0037PG, 11FV0037RI, 11FV0037SP, 11FV0037TX, 11FV0037UK, 11FV0037ZY, 11FV0038TX, 11FV0039TX, etc.
|
Order info
| Item number | SP360456 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578234485 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo AIO V30a-22IML (11FV) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo AIO V30a-22IML (11FV)
Login