Memory for desktop Lenovo AIO V50a-22IMB (11FN)
The memory increases the RAM memory of Lenovo AIO V50a-22IMB (11FN) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO V50a series |
| Device name | AIO V50a-22IMB (11FN) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90845, 4X70Z90847 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11FN0067BL, 11FN0067CK, 11FN0067CR, 11FN0067EE, 11FN0067EU, 11FN0067FR, 11FN0067GE, 11FN0067HX, 11FN0067IX, 11FN0067MB, 11FN0067MD, 11FN0067MG, 11FN0067MH, 11FN0067PB, 11FN0067PG, 11FN0067RI, 11FN0067SP, 11FN0067TX, 11FN0067UK, 11FN0067ZY, 11FN0068BL, 11FN0068CK, 11FN0068CR, 11FN0068EE, 11FN0068EU, 11FN0068FR, 11FN0068GE, 11FN0068HX, 11FN0068IX, 11FN0068MB, 11FN0068MD, 11FN0068MG, 11FN0068MH, 11FN0068PB, 11FN0068PG, 11FN0068RI, 11FN0068SP, 11FN0068TX, 11FN0068UK, 11FN0068ZY, 11FN0069BL, 11FN0069CK, 11FN0069CR, 11FN0069EE, 11FN0069EU, 11FN0069FR, 11FN0069GE, 11FN0069HX, 11FN0069IX, 11FN0069MB, 11FN006PMD, 11FN006PMF, 11FN006PMG, 11FN006PMH, 11FN006PML, 11FN006PMS, 11FN006PMX, 11FN006PMZ, 11FN006PNX, 11FN006PPB, 11FN006PPG, 11FN006PRI, 11FN006PSP, 11FN006PTX, 11FN006PUK, 11FN006PZY, 11FN006QBL, 11FN006QCK, 11FN006QCR, 11FN006QEE, 11FN006QEU, 11FN006QFN, 11FN006QFR, 11FN006QGE, 11FN006QHX, 11FN006QIX, 11FN006QMB, 11FN006QMD, 11FN006QMF, 11FN006QMG, 11FN006QMH, 11FN006QML, 11FN006QMS, 11FN006QMX, 11FN006QMZ, 11FN006QNX, 11FN006QPB, 11FN006QPG, 11FN006QRI, 11FN006QSP, 11FN006QTX, 11FN006QUK, 11FN006QZY, 11FN006RBL, 11FN006RCK, 11FN006RCR, 11FN006REE, 11FN006REU, 11FN006RFN, 11FN006RFR, etc.
|
Order info
| Item number | SP360464 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578234560 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo AIO V50a-22IMB (11FN) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo AIO V50a-22IMB (11FN)
Login