Computer memory Lenovo IdeaCentre 3 07IAB7 (90SM)
16GB memory for Lenovo IdeaCentre 3 07IAB7 (90SM). The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre |
| Device series | Ideacentre 3 series |
| Device name | IdeaCentre 3 07IAB7 (90SM) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 90SM000RGE, 90SM000SGE, 90SM000TGE, 90SM000UGE, 90SM0015TX, 90SM0016TX, 90SM0021UK, 90SM0023GE, 90SM0024GE, 90SM0025UK, 90SM0026UK, 90SM0027MZ, 90SM0028MZ, 90SM002SUK, 90SM002TMZ, 90SM002UMZ, 90SM002VGD, 90SM002WGD, 90SM0033MH, 90SM003UMH, 90SM003VMZ, 90SM003WMZ, 90SM003YPG, 90SM0040PG, 90SM0041PG, 90SM0042MH, 90SM0044MH, 90SM0047HV, 90SM0048HV, 90SM004BGE, 90SM004HIX, 90SM004PIX, 90SM004RGE, 90SM004SIX, 90SM004TGE, 90SM004UGE, 90SM004VCY, 90SM004WCY, 90SM004XIX, 90SM004YIX, 90SM0059IX, 90SM005ATX, 90SM005BTX, 90SM005CTX, 90SM005DTX, 90SM005PTX, 90SM005QTX, 90SM005RTX, 90SM005STX, 90SM005TTX, etc.
|
Order info
| Item number | SP408624 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578716851 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaCentre 3 07IAB7 (90SM) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaCentre 3 07IAB7 (90SM)
Login