Memory for laptop Lenovo IdeaPad 110-15ISK (80UD)
16GB memory for Lenovo IdeaPad 110-15ISK (80UD). The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Lenovo IdeaPad 110-15ISK (80UD). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in IdeaPad 110-15ISK (80UD).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad 110 series |
| Device name | IdeaPad 110-15ISK (80UD) |
| Memory ex works | 4GB non removable |
| Maximum memory | 36GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 80UD001TUS, 80UD00V1US, etc. |
Order info
| Item number | SP240772 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369084643 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad 110-15ISK (80UD) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad 110-15ISK (80UD)
Login