Computer memory Lenovo IdeaPad 320-14IKB (80XK)
16GB memory for Lenovo IdeaPad 320-14IKB (80XK). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad 320 series |
| Device name | IdeaPad 320-14IKB (80XK) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90845, 4X70Z90847, GX70N46765 |
| Memory ex works | 4GB non removable, 2GB / 4GB removable |
| Maximum memory | 36GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 80XK00YKMX, 80XK00YYMX, 80XK0105MX, 80XK0106MX, 80XK0107MX, 80XK0108MX, 80XK0109UK, 80XK010AUK, 80XK010BUK, 80XK010DAX, 80XK010EAX, 80XK010FAX, 80XK010GAK, 80XK010HAK, 80XK010JAK, 80XK010KAK, 80XK010SAK, 80XK010TAK, 80XK0118MX, 80XK011DUK, 80XK011EUK, 80XK011FUK, 80XK011PMX, 80XK011QMZ, 80XK0120YA, 80XK0122MB, 80XK0123UK, 80XK0124UK, 80XK0125MB, 80XK0126UK, 80XK012CAX, 80XK012DAX, 80XK012EAX, 80XK012JAK, 80XK012KAK, 80XK012SFR, 80XK012TMH, 80XK012UMH, 80XK012VFR, 80XK012XAX, 80XK0137RU, 80XK0138RU, 80XK0139RU, 80XK013ARU, 80XK013JMX, 80XK013PMX, 80XK013QFR, 80XK013RFR, 80XK013WPB, 80XK013XPB, 80XK013YPB, 80XK0140PB, 80XK0142AK, etc. |
Order info
| Item number | SP275661 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369449398 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad 320-14IKB (80XK) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad 320-14IKB (80XK)
Login