Computer memory Lenovo IdeaPad L340-17IRH Gaming (81LL)
16GB memory for Lenovo IdeaPad L340-17IRH Gaming (81LL). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo IdeaPad L340-17IRH Gaming (81LL).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad L340 series |
| Device name | IdeaPad L340-17IRH Gaming (81LL) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90845, 4X70Z90847 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 32GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 81LL0000UK, 81LL0003CK, 81LL0004US, 81LL0005US, 81LL0006RU, 81LL0007RU, 81LL0008UK, 81LL0009UK, 81LL000AUK, 81LL000DRK, 81LL000ERK, 81LL000FMX, 81LL000GMX, etc. |
Order info
| Item number | SP326556 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369896413 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad L340-17IRH Gaming (81LL) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad L340-17IRH Gaming (81LL)
Login