Memory for laptop Lenovo Legion 5 15ACH6H (82JU)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo Legion 5 15ACH6H (82JU) by 16GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion 5 series |
| Device name | Legion 5 15ACH6H (82JU) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 82JU000FGE, 82JU000GGE, 82JU000HGE, 82JU000JGE, 82JU000KGE, 82JU000LGE, 82JU0012FR, 82JU0013FR, 82JU0014FR, 82JU0015FR, 82JU0016SC, 82JU0017SC, 82JU0018SC, 82JU001AGE, 82JU001NFR, 82JU001RGE, 82JU001SFR, 82JU002PFR, 82JU002SHV, 82JU002THV, 82JU002UHV, 82JU002VUK, 82JU002WUK, 82JU002XUK, 82JU002YUK, 82JU0031SP, 82JU0032SP, 82JU0035BM, 82JU0036BM, 82JU0037BM, 82JU0038BM, 82JU0039CK, 82JU003ACK, 82JU003BCK, 82JU003CCK, 82JU003DCK, 82JU003ECK, 82JU003FCK, 82JU003RGE, 82JU003SGE, 82JU0042GM, 82JU0043GM, 82JU0044GM, 82JU0045GM, 82JU0046GM, 82JU0063MZ, 82JU0064MZ, 82JU0065RM, 82JU0066RM, 82JU0067RM, 82JU00A5PB, 82JU00A6PB, 82JU00A7PB, 82JU00A8PB, 82JU00A9PB, 82JU00AAPB, 82JU00ABPB, 82JU00ACPB, 82JU00ADPB, 82JU00AEPB, 82JU00AFPB, 82JU00AGGE, 82JU00AHGE, 82JU00AMFR, 82JU00ANUK, 82JU00ASMZ, 82JU00ATMZ, 82JU00B2BM, 82JU00B5BM, 82JU00B6BM, 82JU00B9BM, 82JU00BBBM, 82JU00C5GE, 82JU00C6GE, 82JU00CBFR, 82JU00CCUK, 82JU00CDUK, 82JU00CHGE, 82JU00CJFR, 82JU00CKFR, 82JU00CLGE, 82JU00CMFR, 82JU00CNPG, 82JU00CPPG, 82JU00CTPG, 82JU00CYSP, 82JU00D0MB, 82JU00D1MB, 82JU00D4MH, 82JU00DEBM, 82JU00EATX, 82JU00EGMH, 82JU00ELFR, 82JU00EMFR, 82JU00EQTX, 82JU00ERTX, etc.
|
Order info
| Item number | SP376983 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578401412 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion 5 15ACH6H (82JU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion 5 15ACH6H (82JU)
Login