Computer memory Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H (82JQ)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H (82JQ) by 16GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion 5 series |
| Device name | Legion 5 Pro 16ACH6H (82JQ) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90845, 4X70Z90847 |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 82JQ000BSB, 82JQ000GMX, 82JQ000KUK, 82JQ000NSB, 82JQ0018FR, 82JQ0019FR, 82JQ001AFR, 82JQ001BMX, 82JQ001CMX, 82JQ001DMX, 82JQ001EMX, 82JQ001FGE, 82JQ001HGE, 82JQ001JGE, 82JQ001KFR, 82JQ001LFR, 82JQ001MSC, 82JQ001PGE, 82JQ001QFR, 82JQ001RFR, 82JQ001SUK, 82JQ001UGE, 82JQ001VVN, 82JQ001WPH, 82JQ001XPH, 82JQ001YYA, 82JQ0020YA, 82JQ0021YA, 82JQ0022YA, 82JQ0023MX, 82JQ0024SC, 82JQ0025SC, 82JQ0026SC, 82JQ0027SC, 82JQ0028MX, 82JQ0029MX, 82JQ002AMX, 82JQ002BHV, 82JQ002CAU, 82JQ002DAU, 82JQ002EBM, 82JQ002FBM, 82JQ002GBM, 82JQ002HCK, 82JQ002JCK, 82JQ002KCK, 82JQ002LJP, 82JQ002MJP, 82JQ002NJP, 82JQ002PJP, 82JQ006STA, 82JQ006TSB, 82JQ006USB, 82JQ006VSB, 82JQ006WSB, 82JQ006XSB, 82JQ006YSB, 82JQ0070SB, 82JQ0071SB, 82JQ0072SB, 82JQ0073SB, 82JQ0074SB, 82JQ0075TA, 82JQ0076SP, 82JQ0077SP, 82JQ0078SP, 82JQ0079MX, 82JQ007AAU, 82JQ007CAU, 82JQ007DIX, 82JQ007EAX, 82JQ007FAX, 82JQ007GMH, 82JQ007HMH, 82JQ007JMH, 82JQ007KMH, 82JQ007LMH, 82JQ007MMB, 82JQ007NMB, 82JQ007PMB, 82JQ007QMB, 82JQ007RMH, 82JQ007SMH, 82JQ007TMH, 82JQ007UMH, 82JQ007VMB, 82JQ007WMB, 82JQ007XMB, 82JQ007YMB, 82JQ0080MZ, 82JQ0081MH, 82JQ0082MB, 82JQ0083PG, 82JQ0084PG, 82JQ0085PG, 82JQ0086MH, 82JQ0087MH, 82JQ008BFQ, 82JQ008CGE, 82JQ008FCK, etc.
|
Order info
| Item number | SP375341 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578385088 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H (82JQ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion 5 Pro 16ACH6H (82JQ)
Login