Memory for desktop Lenovo Legion T7 34IMZ5 (90Q8)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Legion T7 34IMZ5 (90Q8) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo Legion T7 34IMZ5 (90Q8).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion T7 series |
| Device name | Legion T7 34IMZ5 (90Q8) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71D07930, 4X70Z78725 |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 90Q8001ERI, 90Q8001FRI, 90Q8001GRI, 90Q8001HRI, 90Q8001JGE, 90Q8001KGE, 90Q8001LGE, 90Q8001QIX, 90Q8001UGE, 90Q8001VGE, 90Q90015SZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP356907 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578196035 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion T7 34IMZ5 (90Q8) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion T7 34IMZ5 (90Q8)
Login