Memory for desktop Lenovo S400z AIO (10K2)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo S400z AIO (10K2) by 16GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2133MHz |
| JEDEC standard | PC4-17000S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO S400 series |
| Device name | S400z AIO (10K2) |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 10K20009.., 10K2000A.., 10K2000B.., 10K2000C.., 10K2000D.., 10K2000E.., 10K2000F.., 10K2000G.., 10K2000H.., 10K2000J.., 10K2000K.., 10K2000L.., 10K2000M.., 10K2000N.., 10K2000P.., 10K2000Q.., 10K2000R.., 10K2000S.., 10K2000T.., 10K2000U.., 10K2000V.., 10K2000W.., 10K2000X.., 10K2000Y.., 10K20010.., 10K20011.., 10K20012.., 10K20013.., 10K2001F.., 10K2001H.., 10K20025.., 10K20026.., 10K2002A.., 10K2002B.., 10K2002H.., 10K2002J.., 10K2002K.., 10K2002L.., etc. |
Order info
| Item number | SP277258 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369466487 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo S400z AIO (10K2) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo S400z AIO (10K2)
Login