Computer memory Lenovo ThinkBook 14 G4 ABA (21DK)
16GB memory for Lenovo ThinkBook 14 G4 ABA (21DK). The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkBook 14 G4 ABA (21DK). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkBook 14 G4 ABA (21DK).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 14 series |
| Device name | ThinkBook 14 G4 ABA (21DK) |
| Memory ex works | 8GB non removable, 8GB removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 21DK0004GE, 21DK0005BM, 21DK0005CK, 21DK0005CY, 21DK0005FR, 21DK0005GE, 21DK0005GM, 21DK0005HV, 21DK0005IW, 21DK0005IX, 21DK0005MB, 21DK0005MH, 21DK0005ML, 21DK0005MZ, 21DK0005PB, 21DK0005PG, 21DK0005RM, 21DK0005SC, 21DK0005SP, 21DK0005UK, 21DK0006BM, 21DK0006CK, 21DK0006CY, 21DK0006FR, 21DK0006GE, 21DK0006GM, 21DK0006HV, 21DK0006IW, 21DK0006IX, 21DK0006MB, 21DK0006MH, 21DK0006ML, 21DK0006MZ, 21DK0006PB, 21DK0006PG, 21DK0006RM, 21DK0006SC, 21DK0006SP, 21DK0006UK, 21DK0007UK, 21DK0008BM, 21DK0008CK, 21DK0008CY, 21DK0008FR, 21DK0008GE, 21DK0008GM, 21DK0008HV, 21DK0008IW, 21DK0008IX, 21DK0008MB, 21DK0040IX, 21DK0040MB, 21DK0040MH, 21DK0040ML, 21DK0040MZ, 21DK0040PB, 21DK0040PG, 21DK0040RM, 21DK0040SC, 21DK0040SP, 21DK0040UK, 21DK0041BM, 21DK0041CK, 21DK0041CY, 21DK0041FR, 21DK0041GE, 21DK0041GM, 21DK0041HV, 21DK0041IW, 21DK0041IX, 21DK0041MB, 21DK0041MH, 21DK0041ML, 21DK0041MZ, 21DK0041PB, 21DK0041PG, 21DK0041RM, 21DK0041SC, 21DK0041SP, 21DK0041UK, 21DK0042BM, 21DK0042CK, 21DK0042CY, 21DK0042FR, 21DK0042GE, 21DK0042GM, 21DK0042HV, 21DK0042IW, 21DK0042IX, 21DK0042MB, 21DK0042MH, 21DK0042ML, 21DK0042MZ, 21DK0042PB, 21DK0042PG, 21DK0042RM, 21DK0042SC, 21DK0042SP, 21DK0042UK, 21DK0043BM, etc.
|
Order info
| Item number | SP432209 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578951412 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 14 G4 ABA (21DK) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 14 G4 ABA (21DK)
Login