Memory for laptop Lenovo ThinkBook 14 IIL (20SL)
16GB memory for Lenovo ThinkBook 14 IIL (20SL). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 14 series |
| Device name | ThinkBook 14 IIL (20SL) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 32GB / 16GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 20SL000LMB, 20SL0011CA, 20SL0014CA, 20SL001BCA, 20SL0022BM, 20SL0022CK, 20SL0022FR, 20SL0022GE, 20SL0022GM, 20SL0022HV, 20SL0022IX, 20SL0022MB, 20SL0022ML, 20SL0022MZ, 20SL0022PB, 20SL0022PG, 20SL0022RM, 20SL0022SC, 20SL0022SP, 20SL0022UK, 20SL0023BM, 20SL0023CK, 20SL0023FR, 20SL0023GE, 20SL0023GM, 20SL0023HV, 20SL0023IX, 20SL0023MB, 20SL0023ML, 20SL0023MZ, 20SL0023PB, 20SL0023PG, 20SL0023RM, 20SL0023SC, 20SL0023SP, 20SL0023UK, 20SL0029BM, 20SL0029CK, 20SL0029FR, 20SL0029GE, 20SL0029GM, 20SL0029HV, 20SL0029IX, 20SL0029MB, 20SL0029ML, 20SL0029MZ, 20SL0029PB, 20SL0029PG, 20SL0029RM, 20SL0029SC, 20SL003AMZ, 20SL003APB, 20SL003APG, 20SL003ARM, 20SL003ASC, 20SL003ASP, 20SL003AUK, etc.
|
Order info
| Item number | SP334942 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369979369 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 14 IIL (20SL) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 14 IIL (20SL)
Login