Memory for laptop Lenovo ThinkBook 14s Yoga ITL (20WE)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkBook 14s Yoga ITL (20WE) by 16GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 14 series |
| Device name | ThinkBook 14s Yoga ITL (20WE) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71D09534 |
| Memory ex works | 8GB non removable |
| Maximum memory | 40GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 20WE0000BM, 20WE0000CK, 20WE0000CY, 20WE0000DS, 20WE0000DT, 20WE0000DU, 20WE0000FR, 20WE0000GE, 20WE0000GM, 20WE0000HV, 20WE0000IW, 20WE0000IX, 20WE0000LT, 20WE0000MB, 20WE0000MH, 20WE0000ML, 20WE0000MX, 20WE0000MZ, 20WE0000PB, 20WE0000PG, 20WE0000RM, 20WE0000SC, 20WE0000SP, 20WE0000UK, 20WE0001BM, 20WE0001CK, 20WE0001CY, 20WE0001DS, 20WE0001DT, 20WE0001DU, 20WE0001FR, 20WE0001GM, 20WE0001HV, 20WE0001IW, 20WE0001IX, 20WE0001LT, 20WE0001MB, 20WE0001MH, 20WE0001ML, 20WE0001MX, 20WE0001MZ, 20WE0001PB, 20WE0001PG, 20WE0001RM, 20WE0001SC, 20WE0001SP, 20WE0001UK, 20WE0002BM, 20WE0002CK, 20WE0002CY, 20WE000CDU, 20WE000CFR, 20WE000CGE, 20WE000CGM, 20WE000CHV, 20WE000CIW, 20WE000CIX, 20WE000CLT, 20WE000CMB, 20WE000CMH, 20WE000CML, 20WE000CMX, 20WE000CMZ, 20WE000CPB, 20WE000CPG, 20WE000CRM, 20WE000CSC, 20WE000CSP, 20WE000CUK, 20WE001ABM, 20WE001ACK, 20WE001ACY, 20WE001ADS, 20WE001ADT, 20WE001ADU, 20WE001AFR, 20WE001AGE, 20WE001AGM, 20WE001AHV, 20WE001AIW, 20WE001AIX, 20WE001ALT, 20WE001AMB, 20WE001AMH, 20WE001AML, 20WE001AMX, 20WE001AMZ, 20WE001APB, 20WE001APG, 20WE001ARM, 20WE001ASC, 20WE001ASP, 20WE001AUK, 20WE001BBM, 20WE001BCK, 20WE001BCY, 20WE001BDS, 20WE001BDT, 20WE001BDU, 20WE001BFR, etc.
|
Order info
| Item number | SP393331 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578563967 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 14s Yoga ITL (20WE) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 14s Yoga ITL (20WE)
Login