Computer memory Lenovo ThinkCentre M60e (11LV)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkCentre M60e (11LV) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M600 series |
| Device name | ThinkCentre M60e (11LV) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90847, 4X70Z90845 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 11LV0000BL, 11LV0000CK, 11LV0000CR, 11LV0000EE, 11LV0000EU, 11LV0000FR, 11LV0000GE, 11LV0000HX, 11LV0000IX, 11LV0000MB, 11LV0000MD, 11LV0000MG, 11LV0000MH, 11LV0000PB, 11LV0000PG, 11LV0000RI, 11LV0000SP, 11LV0000TX, 11LV0000ZY, 11LV003EBL, 11LV003ECK, 11LV003ECR, 11LV003EEE, 11LV003EEU, 11LV003EFR, 11LV003EGE, 11LV003EHX, 11LV003EIX, 11LV003EMB, 11LV003EMD, 11LV003EMG, 11LV003EMH, 11LV003EPB, 11LV003EPG, 11LV003ERI, 11LV003ESP, 11LV003ETX, 11LV003EZY, 11LV003FBL, 11LV003FCK, 11LV003FCR, 11LV003FEE, 11LV003FEU, 11LV003FFR, 11LV003FGE, 11LV003FHX, 11LV003FIX, 11LV003FMB, 11LV003FMD, 11LV003FMG, 11LV003KMG, 11LV003KMH, 11LV003KPB, 11LV003KPG, 11LV003KRI, 11LV003KSP, 11LV003KTX, 11LV003KZY, 11LV003LBL, 11LV003LCK, 11LV003LCR, 11LV003LEE, 11LV003LEU, 11LV003LFR, 11LV003LGE, 11LV003LHX, 11LV003LIX, 11LV003LMB, 11LV003LMD, 11LV003LMG, 11LV003LMH, 11LV003LPB, 11LV003LPG, 11LV003LRI, 11LV003LSP, 11LV003LTX, 11LV003LZY, 11LV003MBL, 11LV003MCK, 11LV003MCR, 11LV003MEE, 11LV003MEU, 11LV003MFR, 11LV003MGE, 11LV003MHX, 11LV003MIX, 11LV003MMB, 11LV003MMD, 11LV003MMG, 11LV003MMH, 11LV003MPB, 11LV003MPG, 11LV003MRI, 11LV003MSP, 11LV003MTX, 11LV003MZY, 11LV003NBL, 11LV003NCK, 11LV003NCR, 11LV003NEE, etc.
|
Order info
| Item number | SP374316 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578374952 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M60e (11LV) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M60e (11LV)
Login