Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox (12C6)
16GB memory for Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox (12C6). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M60 series |
| Device name | ThinkCentre M60q Chromebox (12C6) |
| Memory ex works | 4GB / 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 12C60000DN, 12C60000FR, 12C60000GE, 12C60000IX, 12C60000MB, 12C60000MH, 12C60000MX, 12C60000UK, 12C60000ZQ, 12C60001DN, 12C60001FR, 12C60001GE, 12C60001IX, 12C60001MB, 12C60001MH, 12C60001MX, 12C60001UK, 12C60001ZQ, 12C60002DN, 12C60002FR, 12C60002GE, 12C60002IX, 12C60002MB, 12C60002MH, 12C60002MX, 12C60002UK, 12C60002ZQ, 12C60003DN, 12C60003FR, 12C60003GE, 12C60003IX, 12C60003MB, 12C60003MH, 12C60003MX, 12C60003UK, 12C60003ZQ, 12C60004DN, 12C60004FR, 12C60004GE, 12C60004IX, 12C60004MB, 12C60004MH, 12C60004MX, 12C60004UK, 12C60004ZQ, 12C60005DN, 12C60005FR, 12C60005GE, 12C60005IX, 12C60005MB, etc.
|
Order info
| Item number | SP510119 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488741906 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox (12C6) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox (12C6)
Login