Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox (12C8)
16GB memory for Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox (12C8). The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M60 series |
| Device name | ThinkCentre M60q Chromebox (12C8) |
| Memory ex works | 4GB / 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 12C80000UK, 12C80001UK, 12C80002UK, 12C8000BDN, 12C8000BFR, 12C8000BGE, 12C8000BIX, 12C8000BMB, 12C8000BMH, 12C8000BMX, 12C8000BUK, 12C8000BZQ, 12C8000CDN, 12C8000CFR, 12C8000CGE, 12C8000CIX, 12C8000CMB, 12C8000CMH, 12C8000CMX, 12C8000CUK, 12C8000CZQ, 12C8000DDN, 12C8000DFR, 12C8000DGE, 12C8000DIX, 12C8000DMB, 12C8000DMH, 12C8000DMX, 12C8000DUK, 12C8000DZQ, 12C8000SDN, 12C8000SFR, 12C8000SGE, 12C8000SIX, 12C8000SMB, 12C8000SMG, 12C8000SMH, 12C8000SMX, 12C8000SPB, 12C8000SRI, 12C8000SUK, 12C8000SZQ, 12C8000TDN, 12C8000TFR, 12C8000TGE, 12C8000TIX, 12C8000TMB, 12C8000TMG, 12C8000TMH, 12C8000TMX, etc.
|
Order info
| Item number | SP510123 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488741944 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox (12C8) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M60q Chromebox (12C8)
Login