Computer memory Lenovo ThinkCentre M70t (11EU)
16GB memory for Lenovo ThinkCentre M70t (11EU). The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M70 series |
| Device name | ThinkCentre M70t (11EU) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z78725 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11EU0006BL, 11EU0006EE, 11EU0006EU, 11EU0006FN, 11EU0006FR, 11EU0006GE, 11EU0006HX, 11EU0006MB, 11EU0006MD, 11EU0006MF, 11EU0006MG, 11EU0006MH, 11EU0006ML, 11EU0006MN, 11EU0006MS, 11EU0006MX, 11EU0006MZ, 11EU0006NX, 11EU0006PB, 11EU0006PG, 11EU0006RI, 11EU0006SP, 11EU0006TX, 11EU0006UK, 11EU0007BL, 11EU0007EE, 11EU0007EU, 11EU0007FN, 11EU0007FR, 11EU0007GE, 11EU0007HX, 11EU0007MB, 11EU0007MD, 11EU0007MF, 11EU0007MG, 11EU0007MH, 11EU0007ML, 11EU0007MN, 11EU0007MS, 11EU0007MX, 11EU0007MZ, 11EU0007NX, 11EU0007PB, 11EU0007PG, 11EU0007RI, 11EU0007SP, 11EU0007TX, 11EU0007UK, 11EU0009BL, 11EU0009EE, etc.
|
Order info
| Item number | SP362849 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578258764 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M70t (11EU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M70t (11EU)
Login