Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M80s (11CU)
16GB memory for Lenovo ThinkCentre M80s (11CU). The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M80 series |
| Device name | ThinkCentre M80s (11CU) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z78725 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11CU0003BL, 11CU0003CR, 11CU0003EE, 11CU0003EU, 11CU0003FN, 11CU0003FR, 11CU0003GE, 11CU0003HX, 11CU0003IX, 11CU0003MB, 11CU0003MD, 11CU0003MF, 11CU0003MG, 11CU0003MH, 11CU0003ML, 11CU0003MN, 11CU0003MS, 11CU0003MT, 11CU0003MX, 11CU0003MZ, 11CU0003NX, 11CU0003PB, 11CU0003PG, 11CU0003RI, 11CU0003SP, 11CU0003TX, 11CU0003UK, 11CU0003ZY, 11CU0004BL, 11CU0004CR, 11CU0004EE, 11CU0004EU, 11CU0004FN, 11CU0004FR, 11CU0004GE, 11CU0004HX, 11CU0004IX, 11CU0004MB, 11CU0004MD, 11CU0004MF, 11CU0004MG, 11CU0004MH, 11CU0004ML, 11CU0004MN, 11CU0004MS, 11CU0004MT, 11CU0004MX, 11CU0004MZ, 11CU0004NX, 11CU0004PB, etc.
|
Order info
| Item number | SP357008 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578196554 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M80s (11CU) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M80s (11CU)
Login