Computer memory Lenovo ThinkCentre M90t (11D5)
16GB memory for Lenovo ThinkCentre M90t (11D5). The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M90 series |
| Device name | ThinkCentre M90t (11D5) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z78725 |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 11D50009BL, 11D50009CK, 11D50009CR, 11D50009EE, 11D50009EU, 11D50009FN, 11D50009FR, 11D50009GE, 11D50009HX, 11D50009MB, 11D50009MD, 11D50009MF, 11D50009MG, 11D50009MH, 11D50009ML, 11D50009MS, 11D50009MX, 11D50009MZ, 11D50009NX, 11D50009PB, 11D50009PG, 11D50009RI, 11D50009SP, 11D50009TX, 11D50009UK, 11D50009ZY, 11D5000ABL, 11D5000ACK, 11D5000ACR, 11D5000AEE, 11D5000AEU, 11D5000AFN, 11D5000AFR, 11D5000AGE, 11D5000AHX, 11D5000AMB, 11D5000AMD, 11D5000AMF, 11D5000AMG, 11D5000AMH, 11D5000AML, 11D5000AMS, 11D5000AMX, 11D5000AMZ, 11D5000ANX, 11D5000APB, 11D5000APG, 11D5000ARI, 11D5000ASP, 11D5000ATX, etc.
|
Order info
| Item number | SP360522 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578235338 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M90t (11D5) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M90t (11D5)
Login