Memory for desktop Lenovo ThinkCentre M920s SFF (10SJ)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkCentre M920s SFF (10SJ) by 16GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo ThinkCentre |
| Device series | ThinkCentre M920 series |
| Device name | ThinkCentre M920s SFF (10SJ) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z46580 |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 10SJ000GUS, 10SJ000HUS, 10SJ000JUS, 10SJ000KUS, 10SJ000LUS, 10SJ000MUS, 10SJ000NUS, 10SJ000PUS, 10SJ000QUS, 10SJ000RUS, 10SJ000SUS, 10SJ000TUS, 10SJ000UUS, 10SJ000VUS, 10SJ000WUS, 10SJ000XUS, 10SJ000YUS, 10SJ0010US, 10SJ0011US, 10SJ001G.., 10SJ001H.., 10SJ001J.., 10SJ001N.., 10SJ001Q.., 10SJ001R.., 10SJ0021.., 10SJ0022.., 10SJ0026.., 10SJ0027.., 10SJ002L.., 10SJ002N.., 10SJ002S.., 10SJ002T.., 10SJ002V.., 10SJ002XUS, 10SJ002YUS, 10SJ0030.., 10SJ0031.., 10SJ0032.., 10SJ0033.., 10SJ0034.., etc. |
Order info
| Item number | SP277218 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369466043 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkCentre M920s SFF (10SJ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkCentre M920s SFF (10SJ)
Login