Computer memory Lenovo ThinkPad P15v Gen 2 (21AA)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkPad P15v Gen 2 (21AA) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkPad P15v Gen 2 (21AA).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad P15v series |
| Device name | ThinkPad P15v Gen 2 (21AA) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 21AA001UBM, 21AA001UCK, 21AA001UCX, 21AA001UCY, 21AA001UEE, 21AA001UFR, 21AA001UGB, 21AA001UGE, 21AA001UGM, 21AA001UHV, 21AA001UIW, 21AA001UIX, 21AA001UMB, 21AA001UMD, 21AA001UMH, 21AA001UML, 21AA001UMS, 21AA001UMX, 21AA001UMZ, 21AA001UPB, 21AA001UPG, 21AA001URI, 21AA001USC, 21AA001USP, 21AA001UUK, 21AA001VBM, 21AA001VCK, 21AA001VCX, 21AA001VCY, 21AA001VEE, 21AA001VFR, 21AA001VGB, 21AA001VGE, 21AA001VGM, 21AA001VHV, 21AA001VIW, 21AA001VIX, 21AA001VMB, 21AA001VMD, 21AA001VMH, 21AA001VML, 21AA001VMS, 21AA001VMX, 21AA001VMZ, 21AA001VPB, 21AA001VPG, 21AA001VRI, 21AA001VSC, 21AA001VSP, 21AA001VTX, 21AA001YSC, 21AA001YSP, 21AA001YUK, etc.
|
Order info
| Item number | SP391949 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578550394 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad P15v Gen 2 (21AA) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad P15v Gen 2 (21AA)
Login