Memory for workstation Lenovo ThinkPad P16s Gen 1 (Intel) (21BT)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkPad P16s Gen 1 (Intel) (21BT) by 16GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your workstation upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad P16 series |
| Device name | ThinkPad P16s Gen 1 (Intel) (21BT) |
| Memory ex works | 16GB non removable, 16GB removable |
| Maximum memory | 48GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 21BT0005BM, 21BT0005CK, 21BT0005CX, 21BT0005CY, 21BT0005EE, 21BT0005FR, 21BT0005GB, 21BT0005GE, 21BT0005GM, 21BT0005HV, 21BT0005IW, 21BT0005IX, 21BT0005MB, 21BT0005MD, 21BT0005MH, 21BT0005ML, 21BT0005MS, 21BT0005MX, 21BT0005MZ, 21BT0005PB, 21BT0005PG, 21BT0005RI, 21BT0005SC, 21BT0005SP, 21BT0005UK, 21BT000SBM, 21BT000SCK, 21BT000SCX, 21BT000SCY, 21BT000SEE, 21BT000SFR, 21BT000SGB, 21BT000SGE, 21BT000SGM, 21BT000SHV, 21BT000SIW, 21BT000SIX, 21BT000SMB, 21BT000SMD, 21BT000SMH, 21BT000SML, 21BT000SMS, 21BT000SMX, 21BT000SMZ, 21BT000SPB, 21BT000SPG, 21BT000SRI, 21BT000SSC, 21BT000SSP, 21BT000SUK, etc.
|
Order info
| Item number | SP422245 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578852955 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad P16s Gen 1 (Intel) (21BT) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad P16s Gen 1 (Intel) (21BT)
Login