Computer memory Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 (20YU) (i7/I9 Prozessor)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 (20YU) (i7/I9 Prozessor) by 16GB. The memory module has 260 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 (20YU) (i7/I9 Prozessor). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in ThinkPad P17 Gen 2 (20YU) (i7/I9 Prozessor).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad P17 series |
| Device name | ThinkPad P17 Gen 2 (20YU) (i7/I9 Prozessor) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 20YU0001BM, 20YU0001CK, 20YU0001CX, 20YU0001CY, 20YU0001EE, 20YU0001FR, 20YU0001GB, 20YU0001GE, 20YU0001GM, 20YU0001HV, 20YU0001IW, 20YU0001IX, 20YU0001MB, 20YU0001MD, 20YU0001MH, 20YU0001ML, 20YU0001MS, 20YU0001MX, 20YU0001MZ, 20YU0001PB, 20YU0001PG, 20YU0001RI, 20YU0001SC, 20YU0001SP, 20YU0001TX, 20YU0001UK, 20YU0002BM, 20YU0002CK, 20YU0002CX, 20YU0002CY, 20YU0002EE, 20YU0002FR, 20YU0002GB, 20YU0002GE, 20YU0002GM, 20YU0002HV, 20YU0002IW, 20YU0002IX, 20YU0002MB, 20YU0002MD, 20YU0002MH, 20YU0002ML, 20YU0002MS, 20YU0002MX, 20YU0002MZ, 20YU0002PB, 20YU0002PG, 20YU0002RI, 20YU0002SC, 20YU0002SP, 20YU0005RI, 20YU0005SC, 20YU0005SP, 20YU0005TX, 20YU0005UK, 20YU0006BM, 20YU0006CK, 20YU0006CX, 20YU0006CY, 20YU0006EE, 20YU0006FR, 20YU0006GB, 20YU0006GE, 20YU0006GM, 20YU0006HV, 20YU0006IW, 20YU0006IX, 20YU0006MB, 20YU0006MD, 20YU0006MH, 20YU0006ML, 20YU0006MS, 20YU0006MX, 20YU0006MZ, 20YU0006PB, 20YU0006PG, 20YU0006RI, 20YU0006SC, 20YU0006SP, 20YU0006TX, 20YU0006UK, 20YU0008BM, 20YU0008CK, 20YU0008CX, 20YU0008CY, 20YU0008EE, 20YU0008FR, 20YU0008GB, 20YU0008GE, 20YU0008GM, 20YU0008HV, 20YU0008IW, 20YU0008IX, 20YU0008MB, 20YU0008MD, 20YU0008MH, 20YU0008ML, 20YU0008MS, 20YU0008MX, 20YU0008MZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP391969 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578550561 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 (20YU) (i7/I9 Prozessor) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad P17 Gen 2 (20YU) (i7/I9 Prozessor)
Login