Computer memory Lenovo ThinkPad T15p Gen 2 (21A7)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkPad T15p Gen 2 (21A7) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This memory is 100% compatible to Lenovo ThinkPad T15p Gen 2 (21A7).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkPad |
| Device series | ThinkPad T15 series |
| Device name | ThinkPad T15p Gen 2 (21A7) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 21A70000BM, 21A70000CK, 21A70000CX, 21A70000CY, 21A70000EE, 21A70000FR, 21A70000GB, 21A70000GE, 21A70000GM, 21A70000HV, 21A70000IW, 21A70000IX, 21A70000MB, 21A70000MD, 21A70000MH, 21A70000ML, 21A70000MS, 21A70000MX, 21A70000MZ, 21A70000PB, 21A70000PG, 21A70000RI, 21A70000SC, 21A70000SP, 21A70000TX, 21A70000UK, 21A70001BM, 21A70001CK, 21A70001CX, 21A70001CY, 21A70001EE, 21A70001FR, 21A70001GB, 21A70001GE, 21A70001GM, 21A70001HV, 21A70001IW, 21A70001IX, 21A70001MB, 21A70001MD, 21A70001MH, 21A70001ML, 21A70001MS, 21A70001MX, 21A70001MZ, 21A70001PB, 21A70001PG, 21A70001RI, 21A70001SC, 21A70001SP, 21A70004SC, 21A70004SP, 21A70004TX, 21A70004UK, 21A70005BM, 21A70005CK, 21A70005CX, 21A70005CY, 21A70005EE, 21A70005FR, 21A70005GB, 21A70005GE, 21A70005GM, 21A70005HV, 21A70005IW, 21A70005IX, 21A70005MB, 21A70005MD, 21A70005MH, 21A70005ML, 21A70005MS, 21A70005MX, 21A70005MZ, 21A70005PB, 21A70005PG, 21A70005RI, 21A70005SC, 21A70005SP, 21A70005TX, 21A70005UK, 21A70006BM, 21A70006CK, 21A70006CX, 21A70006CY, 21A70006EE, 21A70006FR, 21A70006GB, 21A70006GE, 21A70006GM, 21A70006HV, 21A70006IW, 21A70006IX, 21A70006MB, 21A70006MD, 21A70006MH, 21A70006ML, 21A70006MS, 21A70006MX, 21A70006MZ, 21A70006PB, etc.
|
Order info
| Item number | SP391951 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578550424 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkPad T15p Gen 2 (21A7) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkPad T15p Gen 2 (21A7)
Login