Memory for workstation Lenovo ThinkStation P340 SFF (30DK)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkStation P340 SFF (30DK) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your workstation upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkStation |
| Device series | ThinkStation P340 series |
| Device name | ThinkStation P340 SFF (30DK) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z78725 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 30DK0012UK, 30DK0013BL, 30DK0013CK, 30DK0013CR, 30DK0013EE, 30DK0013EU, 30DK0013FR, 30DK0013GE, 30DK0013HX, 30DK0013IX, 30DK0013MB, 30DK0013MD, 30DK0013MF, 30DK0013MG, 30DK0013MH, 30DK0013ML, 30DK0013MN, 30DK0013MS, 30DK0013MT, 30DK0013MZ, 30DK0013NX, 30DK0013PB, 30DK0013PG, 30DK0013RI, 30DK0013SP, 30DK0013TX, 30DK0013UK, 30DK0013ZY, 30DK0014BL, 30DK0014CK, 30DK0014CR, 30DK0014EE, 30DK0014EU, 30DK0014FR, 30DK0014GE, 30DK0014HX, 30DK0014IX, 30DK0014MB, 30DK0014MD, 30DK0014MF, 30DK0014MG, 30DK0014MH, 30DK0014ML, 30DK0014MN, 30DK0014MS, 30DK0014MT, 30DK0014MZ, 30DK0014NX, 30DK0014PB, 30DK0014PG, 30DK002EMT, 30DK002EMZ, 30DK002ENX, 30DK002EPB, 30DK002EPG, 30DK002ERI, 30DK002ESP, 30DK002ETX, 30DK002EUK, 30DK002EZY, 30DK002FBL, 30DK002FCK, 30DK002FCR, 30DK002FEE, 30DK002FEU, 30DK002FFR, 30DK002FGE, 30DK002FHX, 30DK002FIX, 30DK002FMB, 30DK002FMD, 30DK002FMF, 30DK002FMG, 30DK002FMH, 30DK002FML, 30DK002FMN, 30DK002FMS, 30DK002FMT, 30DK002FMZ, 30DK002FNX, 30DK002FPB, 30DK002FPG, 30DK002FRI, 30DK002FSP, 30DK002FTX, 30DK002FUK, 30DK002FZY, 30DK002GBL, 30DK002GCK, 30DK002GCR, 30DK002GEE, 30DK002GEU, 30DK002GFR, 30DK002GGE, 30DK002GHX, 30DK002GIX, 30DK002GMB, 30DK002GMD, 30DK002GMF, 30DK002GMG, etc.
|
Order info
| Item number | SP357026 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578196288 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkStation P340 SFF (30DK) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkStation P340 SFF (30DK)
Login