Computer memory Lenovo ThinkStation P340 Tiny (30DF)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo ThinkStation P340 Tiny (30DF) by 16GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This memory suits perfectly to your Lenovo ThinkStation workstation.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2933MHz |
| JEDEC standard | PC4-23400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkStation |
| Device series | ThinkStation P340 series |
| Device name | ThinkStation P340 Tiny (30DF) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90845, 4X70Z90847 |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 30DF0006BL, 30DF0006CR, 30DF0006EE, 30DF0006EU, 30DF0006FR, 30DF0006GE, 30DF0006HX, 30DF0006IX, 30DF0006MB, 30DF0006MD, 30DF0006MF, 30DF0006MG, 30DF0006ML, 30DF0006MN, 30DF0006MS, 30DF0006MZ, 30DF0006PB, 30DF0006PG, 30DF0006RI, 30DF0006SP, 30DF0006TX, 30DF0006UK, 30DF0006ZY, 30DF0007BL, 30DF0007CR, 30DF0007EE, 30DF0007EU, 30DF0007FR, 30DF0007GE, 30DF0007HX, 30DF0007IX, 30DF0007MB, 30DF0007MD, 30DF0007MF, 30DF0007MG, 30DF0007ML, 30DF0007MN, 30DF0007MS, 30DF0007MZ, 30DF0007PB, 30DF0007PG, 30DF0007RI, 30DF0007SP, 30DF0007TX, 30DF0007UK, 30DF0007ZY, 30DF0008BL, 30DF0008CR, 30DF0008EE, 30DF0008EU, 30DF000BMF, 30DF000BMG, 30DF000BML, 30DF000BMN, 30DF000BMS, 30DF000BMZ, 30DF000BPB, 30DF000BPG, 30DF000BRI, 30DF000BSP, 30DF000BTX, 30DF000BUK, 30DF000BZY, 30DF000CUK, 30DF000DUK, 30DF000EBL, 30DF000ECR, 30DF000EEE, 30DF000EEU, 30DF000EFR, 30DF000EGE, 30DF000EHX, 30DF000EIX, 30DF000EMB, 30DF000EMD, 30DF000EMF, 30DF000EMG, 30DF000EML, 30DF000EMN, 30DF000EMS, 30DF000EMZ, 30DF000EPB, 30DF000EPG, 30DF000ERI, 30DF000ESP, 30DF000ETX, 30DF000EUK, 30DF000EZY, 30DF0022BL, 30DF0022CR, 30DF0022EE, 30DF0022EU, 30DF0022FR, 30DF0022GE, 30DF0022HX, 30DF0022IX, 30DF0022MB, 30DF0022MD, 30DF0022MF, 30DF0022MG, etc.
|
Order info
| Item number | SP357029 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578196509 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkStation P340 Tiny (30DF) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkStation P340 Tiny (30DF)
Login