Computer memory Lenovo ThinkStation P350 Tower (30E3) (Xeon Prozessor)
16GB memory for Lenovo ThinkStation P350 Tower (30E3) (Xeon Prozessor). The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600E |
| Type | UDIMM ECC (ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Workstation |
| Device family | Lenovo ThinkStation |
| Device series | ThinkStation P350 series |
| Device name | ThinkStation P350 Tower (30E3) (Xeon Prozessor) |
| Manufacturer Reference No. | 4X71G97616 |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 128GB |
| Memory Slots | 4 |
| Note | suitable for the following models: 30E3001LBL, 30E3001LCK, 30E3001LCR, 30E3001LEE, 30E3001LEU, 30E3001LFR, 30E3001LGE, 30E3001LHX, 30E3001LIL, 30E3001LIX, 30E3001LMB, 30E3001LMD, 30E3001LMF, 30E3001LMG, 30E3001LMH, 30E3001LML, 30E3001LMS, 30E3001LMT, 30E3001LMZ, 30E3001LNX, 30E3001LPB, 30E3001LPG, 30E3001LRI, 30E3001LSP, 30E3001LTX, 30E3001LUK, 30E3001LZY, 30E3001MBL, 30E3001MCK, 30E3001MCR, 30E3001MEE, 30E3001MEU, 30E3001MFR, 30E3001MGE, 30E3001MHX, 30E3001MIL, 30E3001MIX, 30E3001MMB, 30E3001MMD, 30E3001MMF, 30E3001MMG, 30E3001MMH, 30E3001MML, 30E3001MMS, 30E3001MMT, 30E3001MMZ, 30E3001MNX, 30E3001MPB, 30E3001MPG, 30E3001MRI, 30E3001QMT, 30E3001QMZ, 30E3001QNX, 30E3001QPB, 30E3001QPG, 30E3001QRI, 30E3001QSP, 30E3001QTX, 30E3001QUK, 30E3001QZY, 30E3001RBL, 30E3001RCK, 30E3001RCR, 30E3001REE, 30E3001REU, 30E3001RFR, 30E3001RGE, 30E3001RHX, 30E3001RIL, 30E3001RIX, 30E3001RMB, 30E3001RMD, 30E3001RMF, 30E3001RMG, 30E3001RMH, 30E3001RML, 30E3001RMS, 30E3001RMT, 30E3001RMZ, 30E3001RNX, 30E3001RPB, 30E3001RPG, 30E3001RRI, 30E3001RSP, 30E3001RTX, 30E3001RUK, 30E3001RZY, 30E3001SBL, 30E3001SCK, 30E3001SCR, 30E3001SEE, 30E3001SEU, 30E3001SFR, 30E3001SGE, 30E3001SHX, 30E3001SIL, 30E3001SIX, 30E3001SMB, 30E3001SMD, 30E3001SMF, etc.
|
Order info
| Item number | SP392222 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578553180 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkStation P350 Tower (30E3) (Xeon Prozessor) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkStation P350 Tower (30E3) (Xeon Prozessor)
Login