Computer memory Lenovo V130-20IGM AIO (10RX)
The memory increases the RAM memory of Lenovo V130-20IGM AIO (10RX) by 16GB. The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo AIO |
| Device series | AIO V130 series |
| Device name | V130-20IGM AIO (10RX) |
| Manufacturer Reference No. | 4X70Z90845, 4X70Z90847, GX70N46765 |
| Memory ex works | 8GB |
| Maximum memory | 16GB |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 10RX0005.., 10RX0005.., 10RX0005.., 10RX0006.., 10RX0006.., 10RX0006.., 10RX0007.., 10RX0007.., 10RX0007.., 10RX0008.., 10RX0008.., 10RX0008.., 10RX0009.., 10RX0009.., 10RX0009.., 10RX000A.., 10RX000A.., 10RX000A.., 10RX000R.., 10RX000S.., 10RX000T.., 10RX000U.., 10RX000V.., 10RX000W.., 10RX000X.., 10RX000Y.., 10RX0010.., 10RX0011.., 10RX0012.., 10RX0013.. |
Order info
| Item number | SP271996 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369410015 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V130-20IGM AIO (10RX) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V130-20IGM AIO (10RX)
Login