Memory for desktop Lenovo V55t Gen2-13ACN (11RN)
The memory increases the RAM memory of Lenovo V55t Gen2-13ACN (11RN) by 16GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo desktop V... |
| Device series | desktop V... V55 series |
| Device name | V55t Gen2-13ACN (11RN) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | 11RN0013BL, 11RN0013FN, 11RN0013GE, 11RN0013MB, 11RN0013MD, 11RN0013ML, 11RN0013MS, 11RN0013MX, 11RN0013NX, 11RN0013PB, 11RN0013TX, 11RN0013ZY, 11RN0014CR, 11RN0014FN, 11RN0014FR, 11RN0014GE, 11RN0014HX, 11RN0014MG, 11RN0014ML, 11RN0014NX, 11RN0014PB, 11RN0014PG, 11RN0014SP, 11RN0014TX, 11RN0015BL, 11RN0015FN, 11RN0015GE, 11RN0015MG, 11RN0015ML, 11RN0015MS, 11RN0015MX, 11RN0015NX, 11RN0015TX, 11RN0015TX, 11RN0016BL, 11RN0016EE, 11RN0016FN, 11RN0016IX, 11RN0016MD, 11RN0016MF, 11RN0016MG, 11RN0016MS, 11RN0016MX, 11RN0016NX, 11RN0016PB, 11RN0016PG, 11RN0016SP, 11RN0016TX, 11RN0016ZY, 11RN0017CR, 11RN0017GE, 11RN0017HX, 11RN0017IX, 11RN0017MB, 11RN0017MD, 11RN0017MF, 11RN0017MS, 11RN0017MX, 11RN0017NX, 11RN0017TX, 11RN0017ZY, 11RN0018BL, 11RN0018CR, 11RN0018GE, 11RN0018IX, 11RN0018MB, 11RN0018PG, 11RN0018RI, 11RN0018TX, 11RN0018ZY, 11RN0019CR, 11RN0019EE, 11RN0019EU, 11RN0019FN, 11RN0019FR, 11RN0019IX, 11RN0019MD, 11RN0019MF, 11RN0019MS, 11RN0019MX, 11RN0019NX, 11RN0019PG, 11RN0019TX, 11RN0019TX, 11RN001ABL, 11RN001AGE, 11RN001AIX, 11RN001AMD, 11RN001AMG, 11RN001AMH, 11RN001APG, 11RN001ARI, 11RN001ATX, 11RN001ATX, 11RN001BCR, 11RN001BEU, 11RN001BFN, 11RN001BFR, 11RN001BMB, 11RN001BMF, 11RN001BMH, 11RN001BML, 11RN001BMS, 11RN001BMX, 11RN001BNX, 11RN001BSP, 11RN001CBL, 11RN001CEE, 11RN001CFN, 11RN001CFR, 11RN001CHX, 11RN001CMB, 11RN001CMD, 11RN001CMF, 11RN001CML, 11RN001CMX, 11RN001CNX, 11RN001CPG, 11RN001CTX, 11RN001CZY, 11RN001DBL, 11RN001DEU, 11RN001DFR, 11RN001DGE, 11RN001DIX, 11RN001DMB, 11RN001DMD, 11RN001DMF, 11RN001DML, 11RN001DMS, 11RN001DMX, 11RN001DNX, 11RN001DPG, 11RN001DSP, 11RN001DTX, 11RN001DTX, 11RN001DZY, 11RN001ECR, 11RN001EEE, 11RN001EEU, 11RN001EMB, 11RN001EMD, 11RN001EMH, 11RN001EPB, 11RN001ERI, 11RN001ESP, 11RN001ETX, 11RN001EZY, 11RN001FBL, 11RN001FEE, 11RN001FFR, 11RN001FGE, 11RN001FHX, 11RN001FPG, 11RN001FRI, 11RN001FTX, 11RN001GEE, 11RN001GEU, 11RN001GFN, 11RN001GGE, 11RN001GIX, 11RN001GMF, 11RN001GMG, 11RN001GML, 11RN001GMX, 11RN001GNX, 11RN001G |
Order info
| Item number | SP556037 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169252756 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo V55t Gen2-13ACN (11RN) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo V55t Gen2-13ACN (11RN)
Login