Computer memory Lenovo Yoga AIO 7 27ARH6 (F0FN)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Yoga AIO 7 27ARH6 (F0FN) by 16GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This computer memory was tested by us for Lenovo Yoga AIO 7 27ARH6 (F0FN). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in Yoga AIO 7 27ARH6 (F0FN).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 3200MHz |
| JEDEC standard | PC4-25600S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Yoga AIO |
| Device series | Yoga AIO 7 series |
| Device name | Yoga AIO 7 27ARH6 (F0FN) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0FN0006FR, F0FN000AMZ, F0FN000BMZ, F0FN000CMZ, F0FN000DMZ, F0FN000JBG, F0FN000KBG, F0FN000RGE, F0FN000SCK, F0FN000TFR, F0FN000UFR, etc.
|
Order info
| Item number | SP374546 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578377236 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Yoga AIO 7 27ARH6 (F0FN) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Yoga AIO 7 27ARH6 (F0FN)
Login