Computer memory Medion Erazer P66020 (MD34130)
The RAM memory expands the memory capacity of Medion Erazer P66020 (MD34130) by 16GB. The memory module has 288 Pin DIMM and a voltage of 1,2 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your desktop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Medion |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Medion Erazer desktop |
| Device series | Erazer desktop P66000 series |
| Device name | Erazer P66020 (MD34130) |
| Memory ex works | 8GB (1x8GB) |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | MSN: 10022259 |
Order info
| Item number | SP285945 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369556843 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Medion Erazer P66020 (MD34130) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Medion Erazer P66020 (MD34130)
Login