Memory for desktop Medion Erazer X67015 (MD34050)
16GB memory for Medion Erazer X67015 (MD34050). The offered memory is a DDR4 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. This computer memory was tested by us for Medion Erazer X67015 (MD34050). This ensures that this memory expansion can also be utilised together with the original RAM used in Erazer X67015 (MD34050).Aldi Offer Dezember 2017
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2666MHz |
| JEDEC standard | PC4-21300U |
| Type | UDIMM (Non-ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Medion |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Medion Erazer desktop |
| Device series | Erazer desktop X67000 series |
| Device name | Erazer X67015 (MD34050) |
| Memory ex works | 16GB |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 2 |
| Note | MSN: 10022171 |
Order info
| Item number | SP255979 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369241688 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Medion Erazer X67015 (MD34050) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Medion Erazer X67015 (MD34050)
Login