Computer memory QNAP TS-832X-2G
Expand the memory of your QNAP TS-832X-2G by 16GB. The memory has 260 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This memory suits perfectly to your QNAP NAS TS storage/NAS.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200S |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 260 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | QNAP |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | QNAP NAS TS |
| Device series | NAS TS TS-x32-series |
| Device name | TS-832X-2G |
| Manufacturer Reference No. | RAM-16GDR4K1-SO-2400, RAM-16GDR4T0-SO-2666, RAM-16GDR4K0-SO-2666 |
| Memory ex works | 2GB (1x2GB) |
| Maximum memory | 16GB |
| Memory Slots | 1 |
Order info
| Item number | SP269935 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4063369388055 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with QNAP TS-832X-2G |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about QNAP TS-832X-2G
Login