Memory for storage/NAS Tarox ParX R104s G6
Expand the memory of your Tarox ParX R104s G6 by 16GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,2 volt. This memory is 100% compatible to Tarox ParX R104s G6.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR4 |
| Memory speed | 2400MHz |
| JEDEC standard | PC4-19200E |
| Rank | 2Rx8 |
| Type | UDIMM ECC (ECC unbuffered) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,2 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Tarox |
|---|---|
| Device type | Storage/NAS |
| Device family | Tarox ParX storage/NAS |
| Device series | ParX storage/NAS R100 series |
| Device name | ParX R104s G6 |
| Maximum memory | 64GB |
| Memory Slots | 4 |
Order info
| Item number | SP161332 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4055069324846 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Tarox ParX R104s G6 |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Tarox ParX R104s G6
Login