Computer memory Lenovo Ideacentre AIO 27IRH9 (F0HM)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo Ideacentre AIO 27IRH9 (F0HM) by 16GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo Ideacentre AIO 27IRH9 (F0HM).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre AIO |
| Device series | Ideacentre AIO 27 series |
| Device name | Ideacentre AIO 27IRH9 (F0HM) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 96GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: F0HM000PMT, F0HM000QMT, F0HM000STR, F0HM000TGE, F0HM000UGE, F0HM000VGE, F0HM000WSC, F0HM000XSC, F0HM000YSC, F0HM0010SC, F0HM0011GD, F0HM0012GD, F0HM0013GD, F0HM0014GD, F0HM0015GD, F0HM0016GD, F0HM001BMZ, F0HM001CMZ, F0HM001DNY, F0HM001ENY, F0HM001FNY, F0HM001GTR, F0HM001HSC, F0HM001JSC, F0HM001KSC, F0HM001LRI, F0HM001MRI, F0HM001NRI, F0HM001PRI, F0HM001QRI, F0HM001RRI, F0HM001SPB, F0HM001TPB, F0HM001UPB, F0HM001VPB, F0HM001WPB, F0HM001XPB, F0HM001YPB, F0HM0020RI, F0HM0021IX, F0HM0022IX, F0HM002BRI, F0HM002FCK, F0HM002GCK, F0HM002HCK, F0HM002JMT, F0HM002KMT, F0HM002LMT, F0HM002MPB, F0HM002NPB, etc.
|
Order info
| Item number | SP525709 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488899072 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Ideacentre AIO 27IRH9 (F0HM) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Ideacentre AIO 27IRH9 (F0HM)
Login