Memory for desktop Lenovo IdeaCentre Mini 01IRH10R (91B2)
The memory increases the RAM memory of Lenovo IdeaCentre Mini 01IRH10R (91B2) by 16GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo IdeaCentre Mini 01IRH10R (91B2).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo Ideacentre Mini |
| Device series | Ideacentre Mini 01IRH10 series |
| Device name | IdeaCentre Mini 01IRH10R (91B2) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 96GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 91B20006GF, 91B20007GF, 91B2000MSZ, 91B2000NSZ, 91B2000YGF, 91B20014FC, 91B2001CFC, 91B2001DFC, 91B2001FSZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP586365 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169576401 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaCentre Mini 01IRH10R (91B2) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaCentre Mini 01IRH10R (91B2)
Login