Memory for desktop Lenovo IdeaCentre Tower 17IAS10 (91B1)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo IdeaCentre Tower 17IAS10 (91B1) by 16GB. The memory has 288 Pin DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200U |
| Type | CUDIMM (Clocked Unbuffered UDIMM) |
| Number of Pin | 288 Pin DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Desktop |
| Device family | Lenovo IdeaCentre Tower |
| Device series | IdeaCentre Tower 17 series |
| Device name | IdeaCentre Tower 17IAS10 (91B1) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 91B1000NGF, 91B1000PGF, etc.
|
Order info
| Item number | SP578347 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169497041 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaCentre Tower 17IAS10 (91B1) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaCentre Tower 17IAS10 (91B1)
Login