Memory for laptop Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14AHP11 (83UJ)
Expand the memory of your Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14AHP11 (83UJ) by 16GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad 5 series |
| Device name | IdeaPad 5 2-in-1 14AHP11 (83UJ) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83UJ000HRM, 83UJ000LMH, 83UJ000PRM, 83UJ000STR, 83UJ000VTR, 83UJ000WTR, 83UJ001EPG, 83UJ001EPG, 83UJ001FPG, 83UJ001FPG, 83UJ001GGE, 83UJ001HMZ, 83UJ001HMZ, 83UJ001JMH, 83UJ001QMB, 83UJ001RMH, 83UJ001SGM, 83UJ001TGM, 83UJ001UGM, 83UJ001WRM, 83UJ001XMZ, 83UJ001XMZ, 83UJ0022BM, 83UJ0024BM, 83UJ0025BM, 83UJ002DGE, etc. |
Order info
| Item number | SP608989 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169824724 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14AHP11 (83UJ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14AHP11 (83UJ)
Login