Computer memory Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14IPH11 (83UG)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14IPH11 (83UG) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200S |
| Type | CSODIMM (Clocked Unbuffered SO DIMM) |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad 5 series |
| Device name | IdeaPad 5 2-in-1 14IPH11 (83UG) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83UG000PMZ, 83UG000PMZ, 83UG000QGE, 83UG002AGE, 83UG002BGE, 83UG002CGE, 83UG002DRM, 83UG002UMZ, 83UG002UMZ, 83UG002WFR, 83UG002YFR, 83UG0030FR, 83UG0032GE, 83UG0039GM, 83UG003AGM, 83UG003BGM, 83UG003CGM, 83UG003DRM, 83UG003ERM, 83UG003SBM, 83UG003TBM, 83UG003UBM, etc.
|
Order info
| Item number | SP608993 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169824809 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14IPH11 (83UG) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 14IPH11 (83UG)
Login