Computer memory Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15AGP11 (83UM)
Expand the memory of your Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15AGP11 (83UM) by 16GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad 5 series |
| Device name | IdeaPad 5 2-in-1 15AGP11 (83UM) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83UM000CMZ, 83UM000DMZ, 83UM001UBM, 83UM001XBM, 83UM001YBM, 83UM0026HV, 83UM0028FR, 83UM0029GE, 83UM002AGE, 83UM002DMZ, 83UM002ERM, 83UM002HRM, 83UM002JRM, 83UM002NMZ, 83UM002PMZ, 83UM002UGE, 83UM002VGE, 83UM002WMB, 83UM002XGE, 83UM002YGE, 83UM0030GE, 83UM0035GM, 83UM0036GM, 83UM0038MZ, etc.
|
Order info
| Item number | SP608997 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169824731 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15AGP11 (83UM) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15AGP11 (83UM)
Login