Memory for laptop Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15AHP11 (83UN)
The memory increases the RAM memory of Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15AHP11 (83UN) by 16GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. No experiments! Buy the right memory from the specialist to get your laptop upgraded safely.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad 5 series |
| Device name | IdeaPad 5 2-in-1 15AHP11 (83UN) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83UN000AHV, 83UN000BHV, 83UN000VRM, 83UN000WMB, 83UN000WMH, 83UN0017MB, 83UN0018MH, 83UN0019GM, 83UN001ATR, 83UN001CRM, 83UN001GRM, 83UN001KMZ, 83UN001KMZ, 83UN001PBM, 83UN001QBM, 83UN001RBM, 83UN001XHV, etc.
|
Order info
| Item number | SP610324 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169836840 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15AHP11 (83UN) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15AHP11 (83UN)
Login