Computer memory Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15IPH11 (83UL)
The memory increases the RAM memory of Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15IPH11 (83UL) by 16GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15IPH11 (83UL).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200S |
| Type | CSODIMM (Clocked Unbuffered SO DIMM) |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo IdeaPad |
| Device series | IdeaPad 5 series |
| Device name | IdeaPad 5 2-in-1 15IPH11 (83UL) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83UL000GMZ, 83UL000GMZ, 83UL000HFR, 83UL000JFR, 83UL0025GE, 83UL0026GE, 83UL0029RM, 83UL002ARM, 83UL002BRM, 83UL002HSP, 83UL002LMZ, 83UL002LMZ, 83UL002MGE, 83UL002SGE, 83UL002TMB, 83UL002UMH, 83UL002WGM, 83UL002XGM, 83UL002YGM, 83UL0030GM, 83UL0031MZ, 83UL0031MZ, 83UL003CGE, etc.
|
Order info
| Item number | SP609001 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169824816 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15IPH11 (83UL) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo IdeaPad 5 2-in-1 15IPH11 (83UL)
Login