Computer memory Lenovo Legion 7 16IAX7 (82TD)
The memory increases the RAM memory of Lenovo Legion 7 16IAX7 (82TD) by 16GB. The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo Legion 7 16IAX7 (82TD).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 4800MHz |
| JEDEC standard | PC5-38400S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo Legion |
| Device series | Legion 7 series |
| Device name | Legion 7 16IAX7 (82TD) |
| Memory ex works | 32GB |
| Maximum memory | 96GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 82TD000UMZ, 82TD000VUK, 82TD000WUK, 82TD000XUK, 82TD0017IX, 82TD0018IX, 82TD0019MZ, 82TD001AMZ, 82TD001BMZ, 82TD001EMZ, 82TD001QMZ, 82TD001YMZ, 82TD0020MZ, 82TD0021MZ, 82TD0029PG, 82TD002DUK, 82TD002EUK, 82TD003JPB, 82TD003KPB, 82TD003LPB, 82TD003MPB, 82TD003YIX, 82TD0042IX, 82TD004AUK, 82TD004BUK, 82TD004CTX, 82TD004DMB, 82TD004FTX, 82TD004GMZ, 82TD004HSP, 82TD004KRM, 82TD004LPG, 82TD004MPB, 82TD004PMH, 82TD004RHV, 82TD004SGE, 82TD004TFR, 82TD004VCK, 82TD004WIX, 82TD0050BM, 82TD0055MZ, 82TD0056MZ, 82TD0057MZ, 82TD0058CK, 82TD005XMZ, 82TD005YCK, 82TD0066IX, 82TD0067IX, 82TD0068MH, 82TD0069MB, etc.
|
Order info
| Item number | SP434970 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4064578978785 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion 7 16IAX7 (82TD) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion 7 16IAX7 (82TD)
Login