Memory for laptop Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 (83F3)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 (83F3) by 16GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. You will profit with the high quality RAM expansion of phs memory®, as well as the support of our memory specialists.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200S |
| Type | CSODIMM (Clocked Unbuffered SO DIMM) |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo Legion Pro |
| Device series | Legion Pro 5 series |
| Device name | Legion Pro 5 16IAX10 (83F3) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 83F30004FR, 83F30005FR, 83F30017GE, 83F30019TR, 83F3001PFR, 83F3002JIX, 83F3002JIX, 83F3002KSP, 83F3002LGM, 83F3002MGM, 83F3002NPG, 83F3002NPG, 83F3002SMZ, 83F3002SMZ, 83F3002YRM, 83F30030RM, 83F30036HV, 83F3003BPB, 83F3003DPB, 83F3003EPB, 83F3003TGE, 83F3003UGE, 83F3003WBM, 83F3003XBM, 83F3003YBM, 83F30040HV, 83F30049MZ, 83F30049MZ, 83F3004CMH, 83F3004DMB, 83F3004EMB, 83F3004EMH, 83F3004RIX, 83F3004SIX, 83F3004SIX, 83F3004SIX, 83F3004TIX, 83F3004TIX, 83F3004TIX, 83F30053RM, 83F30054MH, 83F30056MB, 83F30057SP, 83F3005ASP, etc.
|
Order info
| Item number | SP587271 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169600175 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 (83F3) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion Pro 5 16IAX10 (83F3)
Login