Memory for laptop Lenovo Legion Slim 7 16APH8 (82Y4)
The RAM memory expands the memory capacity of Lenovo Legion Slim 7 16APH8 (82Y4) by 16GB. The memory has 262 Pin SO DIMM and works with a voltage of 1,1 volt. This memory is 100% compatible to Lenovo Legion Slim 7 16APH8 (82Y4).
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo Legion Slim |
| Device series | Legion Slim 7 series |
| Device name | Legion Slim 7 16APH8 (82Y4) |
| Memory ex works | 16GB non removable |
| Maximum memory | 64GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 1 |
| Note | suitable for the following models: 82Y4000GMB, 82Y4000JFR, 82Y4000UMB, 82Y4001BBM, 82Y4001CCK, 82Y4001DRM, 82Y4001GPG, 82Y4001KGM, 82Y4001LGM, 82Y4001MSC, 82Y4001NUK, 82Y4001PHV, 82Y4001QGE, 82Y4001RUK, 82Y4001SMZ, 82Y4001UMZ, 82Y4001VPG, 82Y4001WMH, 82Y4001XMH, 82Y4001YMB, 82Y40020MB, 82Y40022MB, 82Y40023RM, 82Y40025MB, 82Y40026SC, 82Y40027CY, etc.
|
Order info
| Item number | SP502882 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488668319 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo Legion Slim 7 16APH8 (82Y4) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo Legion Slim 7 16APH8 (82Y4)
Login