Memory for laptop Lenovo ThinkBook 14 G8 IAL (21SJ)
The memory increases the RAM memory of Lenovo ThinkBook 14 G8 IAL (21SJ) by 16GB. The offered memory is a DDR5 RAM memory. Further technical memory specifications can be found in the list on the right. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 6400MHz |
| JEDEC standard | PC5-51200S |
| Type | CSODIMM (Clocked Unbuffered SO DIMM) |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 14 series |
| Device name | ThinkBook 14 G8 IAL (21SJ) |
| Memory ex works | 8GB / 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 128GB / 64GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | Passend for die folgenden Modelle: 21SJ006QMH, 21SJ006QPG, 21SJ006QRI, 21SJ006QSP, 21SJ0075AT, 21SJ0075GE, 21SJ0075GM, 21SJ0075IX, 21SJ0075MH, 21SJ0076GE, 21SJ0076HV, 21SJ0076ML, 21SJ0077TX, 21SJ0078GE, 21SJ0078HV, 21SJ0078MB, 21SJ0078SC, 21SJ0078SP, 21SJ0078TX, 21SJ0079BM, 21SJ007ABM, 21SJ007AGM, 21SJ007ATX, 21SJ007BRI, 21SJ007BSC, 21SJ007CAT, 21SJ007CGM, 21SJ007EEE, 21SJ007FGE, 21SJ007FML, 21SJ007GGE, 21SJ007GIX, 21SJ007GMD, 21SJ007GPG, 21SJ007HEE, 21SJ007HGM, 21SJ007HHV, 21SJ007HRI, 21SJ007JIX, 21SJ007JMB, 21SJ007JPB, 21SJ007JSP, 21SJ007KBM, 21SJ007KGE, 21SJ007LGE, 21SJ007LIX, 21SJ007LMD, 21SJ007LTX, 21SJ007LTX, 21SJ007MFR, 21SJ007MIX, 21SJ007NEE, 21SJ007NFR, 21SJ007NPG, 21SJ007NSC, 21SJ007NTX, 21SJ007PCX, 21SJ007PGE, 21SJ007QCX, 21SJ007QGE, 21SJ007QGM, 21SJ007RCX, 21SJ007RGE, 21SJ007RMD, 21SJ007SIX, 21SJ007SPB, 21SJ007XIX, 21SJ007YFR, 21SJ007YGM, 21SJ0080AT, 21SJ0080GE, 21SJ0081GE, 21SJ0081ML, 21SJ0082GE, 21SJ0082GM, 21SJ0082PG, 21SJ0083GM, 21SJ0083PG, 21SJ0085GM, 21SJ0087GE, 21SJ0087IX, 21SJ0087MB, 21SJ008APB, 21SJ008FGE, 21SJ008FGM, 21SJ008FIX, 21SJ008FPG, 21SJ008GMH, 21SJ008TGM, 21SJ008XGM, 21SJ0091GM, 21SJ0092GM, 21SJ0094GM, etc.
|
Order info
| Item number | SP577425 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4069169487080 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 14 G8 IAL (21SJ) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 14 G8 IAL (21SJ)
Login