Computer memory Lenovo ThinkBook 16p G4 IRH (21J8)
16GB memory for Lenovo ThinkBook 16p G4 IRH (21J8). The memory module has 262 Pin SO DIMM and a voltage of 1,1 volt. Be sure, to upgrade your system with 100% compatible Computer memory from the RAM specialist.
Computer memory - info
| Memory size | 16GB |
|---|---|
| Memory technology | DDR5 |
| Memory speed | 5600MHz |
| JEDEC standard | PC5-44800S |
| Type | SO DIMM |
| Number of Pin | 262 Pin SO DIMM |
| Voltage | 1,1 volt |
| Specials | - |
Device - Specifications
| Device manufacturer | Lenovo |
|---|---|
| Device type | Laptop |
| Device family | Lenovo ThinkBook |
| Device series | ThinkBook 16P series |
| Device name | ThinkBook 16p G4 IRH (21J8) |
| Memory ex works | 16GB / 32GB |
| Maximum memory | 96GB / 32GB according to manufacturer |
| Memory Slots | 2 |
| Note | suitable for the following models: 21J80008BM, 21J80008CY, 21J80008DS, 21J80008DT, 21J80008FR, 21J80008GE, 21J80008GM, 21J80008HV, 21J80008IW, 21J80008IX, 21J80008LT, 21J80008MH, 21J80008PB, 21J80008PG, 21J80008RM, 21J80008SC, 21J80008SP, 21J80008UK, 21J80009BM, 21J80009CY, 21J80009DS, 21J80009DT, 21J80009FR, 21J80009GE, 21J80009GM, 21J80009HV, 21J80009IW, 21J80009IX, 21J80009LT, 21J80009MH, 21J80009PB, 21J80009PG, 21J80009RM, 21J80009SC, 21J80009SP, 21J80009UK, 21J8000ABM, 21J8000ACY, 21J8000ADS, 21J8000ADT, 21J8000AFR, 21J8000AGE, 21J8000AGM, 21J8000AHV, 21J8000AIW, 21J8000AIX, 21J8000ALT, 21J8000AMH, 21J8000APB, 21J8000APG, 21J8000EUK, 21J8000FBM, 21J8000FCY, 21J8000FDS, 21J8000FDT, 21J8000FFR, 21J8000FGE, 21J8000FGM, 21J8000FHV, 21J8000FIW, 21J8000FIX, 21J8000FLT, 21J8000FMH, 21J8000FPB, 21J8000FPG, 21J8000FRM, 21J8000FSC, 21J8000FSP, 21J8000FUK, 21J8000GBM, 21J8000GCY, 21J8000GDS, 21J8000GDT, 21J8000GFR, 21J8000GGE, 21J8000GGM, 21J8000GHV, 21J8000GIW, 21J8000GIX, 21J8000GLT, 21J8000GMH, 21J8000GPB, 21J8000GPG, 21J8000GRM, 21J8000GSC, 21J8000GSP, 21J8000GUK, 21J8000HBM, 21J8000HCY, 21J8000HDS, 21J8000HDT, 21J8000HFR, 21J8000HGE, 21J8000HGM, 21J8000HHV, 21J8000HIW, 21J8000HIX, 21J8000HLT, 21J8000HMH, 21J8000HPB, etc.
|
Order info
| Item number | SP474464 |
|---|---|
| Brand | |
| EAN | 4067488379697 |
| Condition | New |
| Memory warranty | 5 years warranty |
| Compatibility | 100% compatible with Lenovo ThinkBook 16p G4 IRH (21J8) |
| Money-back guarantee | Yes, 100% |
FAQ - Frequently asked questions about Lenovo ThinkBook 16p G4 IRH (21J8)
Login